7. ODTÜ Jeoloji Mühendisliği Bölümü Kariyer Günü

Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Jeoloji Mühendisliği Bölümü ‘7. Kariyer Günü’ Etkinliği Gerçekleştirildi.

24  Mayıs 2018 Perşembe günü ODTÜ Kültür ve Kongre Merkezi’nde 7.si gerçekleştirilen “Kariyer Günü” Etkinliğinde; Jeoloji Mühendisliği öğrencilerinin mezuniyet sonrası kariyer planlarına yön vermek,  Jeoloji Mühendisliği iş alanlarının tanıtımını yapmak, öğrenci ve yeni mezunların farklı iş alanları hakkında kapsamlı bilgi edinimlerini sağlamak amacıyla, bünyesinde Jeoloji Mühendisi İstihdamı sağlayan Kamu kuruluşları ve özel sektör temsilcileri ile ODTÜ’lü Jeoloji Mühendisliği öğrencileri bir araya geldi.

Düzenlenen “Kariyer Günü” etkinliğine Maden İşleri Genel Müdürlüğü (MİGEM) adına konuşmacı olarak Genel Müdür Yardımcısı Sayın Yinal YAĞAN katıldı.

Yinal YAĞAN, “Kariyer Günü” etkinliğine katılan Jeoloji Mühendisliği öğrencileri ve Sektör temsilcilerine hitaben yaptığı konuşmasında; MİGEM’in temel görevleri, vizyon ve misyonunun genel çerçevesini anlatarak, madencilik sektöründeki öneminin altını çizmiştir.

Sayın Bakanımız Dr. Berat ALBAYRAK’ın belirlemiş olduğu “Milli Enerji ve Maden Politikası” hakkında detaylı bilgiler aktaran Yinal YAĞAN, MİGEM’de gerçekleştirilen değişim, dönüşüm ve yeniden yapılanma süreçlerini anlatmıştır.  Milli Enerji ve Maden Politikasının Madencilik sektörü ve bu sektörün gelecekte sahibi olacak öğrenciler için önemini vurgulamıştır.  

Hedeflenen değişim, dönüşüm ve yapılanma süreçlerinin tamamlanmasının ardından, MİGEM’in, çağın gerektirdiği koşullara uyum sağlayacağını, kurum hafızasını kişilere bağlı olmaktan çıkartıp, doğru ve güvenilir bilgi ile sektöre yön veren, bünyesinde kariyer meslek sahibi genç ve dinamik bir çalışma grubu barındıran proaktif bir yapı haline dönüşeceğinin müjdesini veren YAĞAN, iş hayatına adım atacak olan ODTÜ’lü genç Jeoloji Mühendisi adaylarına ve öğrencilerine gelecekteki kariyer planlarına MİGEM’i de eklemeleri tavsiyesinde bulunmuştur. Birçok kuruluşun tanıtım standı açtığı Etkinlik, mezuniyete hak kazanan öğrencilerden derece alanlara takdir belgesi verilmesi ile sona ermiştir.