MİGEM’de Görev Değişikliği

04.10.2018 tarihi itibariyle Hazine ve Maliye Bakanlığı Türkiye İstatistik Kurumu Başkan Yardımcılığına görevlendirilen Sayın Yinal YAĞAN’ın yerine Kurumumuz Genel Müdürlüğüne Sayın Dr. Hasan Hüseyin ERDOĞAN görevlendirilmiştir.

Dr. Hasan Hüseyin ERDOĞAN Kimdir?
1969 yılında Ankara’nın Çamlıdere ilçesinde doğdu. Orta Doğu Teknik Üniversitesi Maden Mühendisliği Bölümü’nde lisans eğitimini tamamladıktan sonra yüksek lisans ve doktora programlarını tamamladı. İş hayatına, 1991 yılında TKİ Genel Müdürlüğü Orta Anadolu Linyitleri İşletmeleri’nde mühendis olarak başlayan Sayın ERDOĞAN, 2000 yılında Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Enerji İşleri Genel Müdürlüğü’ne atanarak, aynı kurumda 2007 yılında Şube Müdürü oldu.
2012 yılında Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanlığı, Stratejik Yönetim Daire Başkanlığı görevine atandı. Daha sonrasında 26.01.2018 tarihinde TKİ Yönetim Kurulu Üyeliğine atandı.

04.10.2018 tarihinde Maden İşleri Genel Müdürlüğü’nde Genel Müdür olarak görevlendirilen Sayın ERDOĞAN, evli ve 3 çocuk babasıdır. İleri seviyede İngilizce bilmektedir.