Yangın Tatbikatı

Tüm Haberler

21 Haziran 2017 saat 10:00Maden İşleri Genel Müdürlüğü İş Sağlığı ve Güvenliği kapsamında 03.07.2017 tarihinde uygulamalı olarak başarılı bir şekilde yangın eğitimi ve tatbikatı yapılmıştır.
Acil Eylem Planı çerçevesinde yangın söndürme, koruma ve kurtarma ekiplerinin yangın tüpü kullanma, yangın söndürme, olası bir yangında nasıl davranılması gerektiği konularında Acil Eylem Planı Ekiplerine bilgi aktarıldı. Senaryo gereği hazırlanan plan çerçevesinde tatbikat amaçlı çıkarılan yangına, personelin müdahalesiyle yangın tüplerinin kullanılması uygulamalı olarak gerçekleştirilmiş ve tatbikat başarı ile sonuçlandırılmıştır.

 

Maden İşleri Genel Müdür Yardımcısı V. (İşveren Vekili) Uğur Salih UÇAR, tatbikatın başarılı geçtiğini ifade ederek, “Yangın ve kurtarma tatbikatımız gerçeği aratmayacak bir şekilde tasarlandı ve uygulandı. Maden İşleri Genel Müdürlüğü olarak en fazla önem verdiğimiz konulardan bir tanesi, Genel Müdürlüğümüze hizmet veren çalışanlarımızın iş sağlığı ve güvenliğidir. Bugün de burada olası bir yangında yapılması ve yapılmaması gereken durumlar iş sağlığı ve güvenliği konusundaki uzmanlarımız tarafından uygulamalı olarak anlatıldı. İş Sağlığı ve Güvenliği konusunda bu tür tatbikatları ve eğitimleri yapmaya devam edeceğiz” dedi.

Genel Müdür Yardımcısı V. Uğur Salih UÇAR yangın tatbikatına katılan ekiplere ve uzmanlara teşekkür etti.

 

 

 

 

 


 

  Haber Ara